Deklaracja dostępności

Print Drukuj

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony Powiatowego Urzędu w Lublinie.

Data publikacji strony internetowej: 2017-01-10. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-01-27.

 

Stan dostępności cyfrowej

Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4  kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

 

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • brak dostępności języka migowego

  • mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

 Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji: 11 marca 2020 roku.

  • Data ostatniego przeglądu deklaracji: 24 marca 2025 roku.

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na adres it@puplublin.pl lub telefonicznie 81 745 18 16.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,

  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),

  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,

  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w  alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

 

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

  • Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie

  • Adres: ul. Mełgiewska 11c, 20-209 Lublin

  • mejl: urzad@puplublin.pl

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w  Twojej sprawie.

 

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie prowadzi działalność w 3 budynkach (siedziba przy ul. Mełgiewskiej 11 C wyższy parter, I i II piętro), Filia w Bełżycach (ul. Lubelska 8 I piętro) oraz Filia w Bychawie (ul.  Mełgiewska 11 parter i I piętro). Budynek przy ul. Lubelskiej 8 w Bełżycach nie zapewnia dostępności architektonicznej z powodu barier, tj. nie posiada windy, pochylni ani platformy umożliwiającej dostęp na kondygnacje przez osoby poruszające się na wózkach lub o kulach albo z  wózkami dziecięcymi. Do budynku przy ul. Mickiewicza 11 w Bychawie prowadzi podjazd ułatwiający wjazd do budynku.

W 2023 roku przy budynku przy ul. Mełgiewskiej 11 C został wybudowany podjazd (pochylnia) do nowo zakupionego pomieszczenia na wysokim parterze, aby wyeliminować częściowo barierę architektoniczną. Ponadto zaadoptowano to pomieszczenie na potrzeby obsługi osób niepełnosprawnych (wydzielenie pomieszczenie WC i przystosowanie go dla osób z  niepełnosprawnością, budowa podjazdu i schodów zewnętrznych, wydzielenia wiatrołapu).

We wszystkich budynkach istnieją tablice informacyjne, dostęp do pomieszczeń przez klatki schodowe i korytarze jest nieograniczony- mają wystarczającą szerokość. Wewnątrz budynków brak jest oznaczenia kontrastowego. Osobom niepełnosprawnym jest dedykowany nr tel. komórkowego umożliwiający komunikację, może zostać również przywołany pracownik do pomocy.

Wyznaczone dwa specjalne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem wejścia na teren budynku PUP w Lublinie z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku PUP w Lublinie z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.

 

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

W urzędzie jest zatrudniony pracownik posługujący się językiem migowym. Osoby głuche zainteresowane załatwieniem sprawy w urzędzie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego faktu emailem pod adres urzad@puplublin.pl, konkretyzując przybliżoną datę i godzinę wizyty w urzędzie.

W budynku brak instalacji głosowych. Nie ma pętli indukcyjnych oraz oznaczeń w alfabecie Braille'a, nie ma również druku (napisów) powiększonego dla osób słabowidzących.

Informacje o publikacji dokumentu