Ciekawe programy

true

Wydawca treści

Projekt "Zintegrowani"



Szanowni Państwo,

      W imieniu IT Consulting Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Chodzieży (lider projektu) oraz Instytut Europejski Pro Civium- Fundacja z siedzibą w Lublinie (partner projektu) zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w poinformowaniu jak największej liczby osób o realizacji na terenie woj. lubelskiego projektu pt: „Zintegrowani" w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Program: FELU.00.00, Priorytet: FELU.08.00, Działanie: FELU.08.03, Zakres interwencji: Działania szczególne na rzecz zwiększenia udziału obywateli państw trzecich w rynku pracy.

Cel główny projektu:

      Celem głównym projektu „Zintegrowani" nr FELU.08.03-IP.02-0019/23 jest zintegrowanie społeczno-gospodarcze 44 osób dorosłych (27K i 11M), w tym minimum 4 osoby z niepełnosprawnością, pozostających bez zatrudnienia obywateli państw trzecich (głównie obywateli Ukrainy) przebywających/zamieszkujących na obszarze podregionu lubelskiego, świdnickiego, lubartowskiego i łęczyńskiego a także miasta Lublin, skutkująca uzyskaniem kwalifikacji przez minimum 38 osób (23K i 15M), podjęciem zatrudnienia przez minimum 16 osób (10K i 6M) oraz poszukiwaniem pracy przez minimum 5 osób (3K i 2M), dzięki udziałowi w formach wsparcia zaproponowanych w projekcie, dopasowanych indywidualnie do potrzeb odbiorczyń/odbiorców.
Powyższy cel główny zostanie zrealizowany poprzez realizację celów szczegółowych przekładających się bezpośrednio na zadania w projekcie:
• opracowany plan działań integracji społeczno-gospodarczej na podstawie indywidualnej diagnozy
• potrzeb i możliwości, dla 44osób (27K i 17M);
• podniesiony poziom wiedzy w zakresie spraw administracyjnych obywateli, u min.95% osób spośród 44os.(27K/17M);
• przezwyciężone/złagodzone trudności psychiczne, u min. 95% osób spośród 44osób (27K/17M);
• uzyskane kwalifikacje zawodowe przez min.85% spośród 44 osób (27K/17M);
• nabyte umiejętności posługiwania się językiem polskim przez min. 85% osób spośród 30osób;
• podniesione umiejętności poszukiwania pracy i nawiązane kontakty z pracodawcami poszukującymi pracowników przez min.90% osób spośród 30 osób;
• nabyte doświadczenie zawodowe przez min.90% osób spośród 25osób;

Okres realizacji projektu- od 01.01.2024 do 30.09.2024r.

Projekt jest skierowany do 44 osób fizycznych (27K i 17M) będących obywatelami państw trzecich, zamieszkujących lub przebywających na terenie województwa lubelskiego (podregion lubelski), pozostające bez zatrudnienia, w tym:

- min.8% osób- 4 osoby (3K i 1M) to osoby z niepełnosprawnością;

- 80% osób- 36 osób (22K i 14M) to obywatele Ukrainy;

- min.80% osób -36 osób (22K i 14M) to osoby bezrobotne;

- 20% osób 8 osób (5K i 3M) to osoby bierne zawodowo.

Projekt jest zgodny ze standardem minimum realizacji zasady równości kobiet i mężczyzn.

Grupę docelową tworzą:
• 4 osoby to osoby z niepełnosprawnością,
• 36 osób to obywatele Ukrainy,
• 36 osób to osoby bezrobotne,
• 8 osób to osoby bierne zawodowo,
• 44 osoby to liczba uczestników projektu.
W ramach projektu przewidziane są następujące formy wsparcia:

1.Identyfikacja potrzeb odbiorców,

2.Poradnictwo obywatelskie- przedmiotem wsparcia będzie dostarczenie praktycznych informacji dot. różnych aspektów życia w Polsce,

3.Wsparcie psychologiczne,

4.Szkolenia prowadzące do uzyskania kwalifikacji/nabycia kompetencji zawodowych
Kursy i szkolenia będą realizowane na podstawie opracowanych w ramach działań
projektu IPD, kończące się nabyciem kompetencji i/lub uzyskania kwalifikacji (kursy i szkolenia dopasowane do potrzeb i wspierające sytuację zawodową danego UP na rynku pracy). Istotą udzielanego w ramach niniejszego projektu wsparcia jest dostosowanie jego zakresu do potrzeb i możliwości UP.

5.Kurs języka polskiego- Poziom kursu zostanie dostosowany do potrzeb Uczestników Projektu. Przed rozpoczęciem wsparcia uczestnik projektu wypełnią test poziomujący, który umożliwi określenie optymalnego poziomu wsparcia dla każdej z grup -poziom A1, A2 lub B1 (poziom kursu będzie odpowiadał na zidentyfikowane zapotrzebowanie).

6.Pośrednictwo pracy.

7.Płatny 3 miesięczny staży zawodowy. Program stażu jest opracowany indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb i potencjału stażysty. Program stażu będzie zawierać zapisy dotyczące konkretnych umiejętności, które uczestnik projektu uzyska w wyniku udziału w tej formie wsparcia,

Rekrutacja projektu:

Rekrutacja projektu w trybie ciągłym.

Dokumenty rekrutacyjne:

- formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniami

- w przypadku osób z niepełnosprawnością- orzeczenie/ zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający niepełnosprawność

- zaświadczenie z PUP/ZUS/potwierdzenie z PUE ZUS

- dokument elektroniczny w aplikacji mobilnej diia.pl

- dokument pobytowy np.: wiza/karta pobytu/dokument podróży przewidziany w Konwencji Genewskiej/zaświadczenie o korzystaniu z ochrony czasowej wydane przez Urząd do Spraw Cudzoziemców/zezwolenie na pobyt

Selekcja zgłoszeń:

Etap 1.Ocenie(0-1)podlegać będzie(w przypadku uchybień-zwrot do uzupełnienia):

- kompletność i prawidłowość wypełnienia formularza zgłoszeniowego

- zgodność oświadczeń zaświadczeń z kryteriami docelowej

Etap 2.Komisja Rekrutacyjna (3 osoby: Kierownik Projektu, Menadżer Operacyjny, psycholog)ocena Formularza rekrutacyjnego- punktowa ocena zgłoszeń wg. kryteriów adekwatnych do grupy docelowej i charakteru proj.:

a) status na rynku pracy: -długotrwale bezrobotni -20, -bezrobotni-10, -bierni zawodowo-9

b) poziom kwalifikacji- analogicznie do ISCED: -1-0-10, -2-8, - 3-6, -pozostali-2

c) doświadczanie zawodowe: - do 1 roku – 10, - 1-2 lata – 6, - pow.2 lat- 4

d) niepełnosprawność:- niepełnosprawność sprzężona, niepełnosprawność intelektualna, osoba z zaburzeniami psychicznymi -10, - pozostali-8, - n/d-0.

e)obywatelstwo: - UKR-20.

Zapewniona jest możliwość skorzystania ze wsparcia osobom, które zakończyły udział w projekcie z zakresu włączenia społecznego realizowane w ramach Priorytet XIII lub IX.

Wybór uczestników projektu nastąpi na podstawie zsumowanych punktów .Powstanie lista rankingowa-44 osób + 4 osób (lista rezerwowa).

Biuro projektu pozbawione barier architektonicznych, oznakowane oraz dostosowane do osób z niepełnosprawnościami. Materiały informacyjne wraz z dokumentami rekrutacyjnymi także dostosowane do osób z niepełnosprawnością. Zapewniamy możliwość ze skorzystania wsparcia wolontariuszy oraz tłumacza języka migowego, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Zachęcamy do poinformowania potencjalne osoby o możliwości udziału w wyżej wymienionym projekcie. Wszelkie informacje dostępne pod numerem tel.: 884 151 821 lub 518 585 174 a także w budynku przy ul. Beskidzka 51A, 20-869 Lublin oraz pod adresem email: biuro.itconsulting@wp.pl lub instytut.procivium@gmail.com






 

Menu nawigacji